Poriadok bohoslužieb od 11. marca 2024 do 17. marca 2024

+ manžel Karol

+ manžel, bratia, zať, rodičia z oboch strán a ostatní + z rodiny

+ manžel, rodičia, bratia, sestra a švagriná

+ Alojz a manželka Pavlína

+ manžel Milan a rodičia Ondrigoví a Bilikoví

+ rodičia Mária a Ľudovít Vidličkoví, + starí rodičia Štefánia a Jozef a + Jozef Adámik

5. Pôstna Nedeľa

+ manželia Emília a Jozef Hromadoví a Štefánia Beňová (streamovaná)

Prihlášku na birmovku si môžu po sv. omši v zákristii vyzdvihnúť všetci, ktorí túto sviatosť ešte neprijali a sú žiakmi aspoň 7. ročníka ZŠ (+ starší). Vyplnené prihlášky treba odovzdať do Nedele Božieho milosrdenstva.

Stretnutie s rodičmi detí, ktoré by mali ísť v tomto školskom roku na 1. sv. prijímanie, bude v utorok po sv. omši na fare.

Od soboty začíname spovedanie pred Veľkou nocou za účasti viacerých kňazov.
V sobotu spovedáme od 09:00 v Horných Zeleniciach a Siladiciach a od 09:30 v Maduniciach.
Viac informácií na plagáte na výveske.
Chorých, ktorí by sa chceli pred Veľkou nocou zmieriť s Bohom, prijať Eucharistiu a sviatosť pomazania chorých, nahláste v zákristii. Ku týmto chorým pôjdem v pondelok 18.03. od 09:00.

Na budúcu nedeľu bude zbierka na pomoc prenasledovaným kresťanom a vojnovým utečencom.

Počas pôstneho obdobia sa budeme spoločne modliť pobožnosť krížovej cesty v piatok pred svätou omšou od 17:15 a v nedeľu od 15:00.

Odpustky v pôstnom období:

1. Kto koná pobožnosť krížovej cesty pred riadne ustanovenými zastaveniami, môže získať za obvyklých podmienok úplné odpustky. Vyžaduje sa, aby sa pohyboval od jedného zastavenia k druhému a rozjímal o umučení Pána Ježiša. Ak sa koná pobožnosť verejne, stačí, ak sa pohybuje ten, čo vedie pobožnosť.
    Tí, čo sa pre vážnu prekážku nemôžu zúčastniť na krížovej ceste, môžu získať tie isté úplné odpustky a to čítaním a rozjímaním o umučení a smrti nášho Pána Ježiša aspoň nejaký čas, napríklad štvrť hodiny (Enchiridion indulgentiarum, 13,5)
  2. Veriaci, ktorý sa v piatok v pôstnom období pomodlí po prijímaní pred obrazom Ježiša Krista ukrižovaného modlitbu Dobrý a preláskavý Ježišu, môže získať za obvyklých podmienok úplné odpustky (Enchiridion indulgentiarum, 8)