Poriadok bohoslužieb od 04. marca 2024 do 10. marca 2024

+ z rodiny Slamkovej a Sobolčiakovej

4. Pôstna Nedeľa

Za farníkov (streamovaná)

Prihlášku na birmovku si môžu po sv. omši v zákristii vyzdvihnúť všetci, ktorí túto sviatosť ešte neprijali a sú žiakmi aspoň 7. ročníka ZŠ (+ starší). Vyplnené prihlášky treba odovzdať do Nedele Božieho milosrdenstva.

Deň farnosti: Srdečne pozývame na deň farnosti v nedeľu 03.03., začneme o 15:00 modlitbou krížovej cesty v kostole. Po nej o 16:00 pozývame na predstavenie pôstnej aktivity našej farnosti, Biblického tria. Začneme prednáškou a bude priestor aj na praktické ukážky.
Taktiež pozývame na spoločné stretnutie, kde môžeme ako farnosť spolu tráviť čas pri rozhovoroch, dobrom jedle či káve.
Ak aj vy prinesiete nejaký dobrý koláčik, budeme veľmi radi. Farský deň zakončíme modlitbou chvál.

Chvály: Hľa, ja robím čosi nové, teraz to klíči, nebadáte? Áno, urobím cestu na púšti a rieky na pustatine. (Iz 43,19)

Srdečne vás pozývame na modlitbu chvál, ktorou nás bude sprevádzať Dominika Gurbaľová. Tešíme sa na Vás i na #noveveci, ktoré má pre nás Pán Boh pripravené tentokrát :)

V stredu stretko pre deti nebude (jarné prázdniny).

Niektorí manželia hľadajú pomoc od Cirkvi pri snahe o nápravu alebo prehĺbenie vzájomného vzťahu. Máme pre nich víkendový program ORIGINÁLNE MANŽELSKÉ REKOLEKCIE, ktorý sa bude konať na pôde našej Trnavskej arcidiecézy v Melčiciach - Lieskovom pri Trenčíne cez veľkopôstny víkend 8. - 10. marca 2024. Bližšie info nájdete vyvesenom plagáte alebo na webovom sídle www.hkrsr.sk.

Počas pôstneho obdobia sa budeme spoločne modliť pobožnosť krížovej cesty v piatok pred svätou omšou od 17:15 a v nedeľu od 15:00. Kto by sa chcel predmodlievať pobožnosť krížovej cesty, môže sa zapísať v zákristii (jednotlivci i spoločenstvá).

Odpustky v pôstnom období:

1. Kto koná pobožnosť krížovej cesty pred riadne ustanovenými zastaveniami, môže získať za obvyklých podmienok úplné odpustky. Vyžaduje sa, aby sa pohyboval od jedného zastavenia k druhému a rozjímal o umučení Pána Ježiša. Ak sa koná pobožnosť verejne, stačí, ak sa pohybuje ten, čo vedie pobožnosť.
    Tí, čo sa pre vážnu prekážku nemôžu zúčastniť na krížovej ceste, môžu získať tie isté úplné odpustky a to čítaním a rozjímaním o umučení a smrti nášho Pána Ježiša aspoň nejaký čas, napríklad štvrť hodiny (Enchiridion indulgentiarum, 13,5)
  2. Veriaci, ktorý sa v piatok v pôstnom období pomodlí po prijímaní pred obrazom Ježiša Krista ukrižovaného modlitbu Dobrý a preláskavý Ježišu, môže získať za obvyklých podmienok úplné odpustky (Enchiridion indulgentiarum, 8)