Poriadok bohoslužieb od 26. februára 2024 do 03. marca 2024

Na poďakovanie za 60 rokov života s prosbou o ďalšiu Božiu pomoc

Za tých, čo majú v marci narodeniny alebo meniny

Modlitba posvätného ruženca a po nej sv. omša Za ružencové bratstvo

Na úmysel Ordinára

3. Pôstna Nedeľa

+ členovia ružencového bratstva (streamovaná)

Jarná zbierka na Charitu minulú nedeľu vyniesla 800€. Za vaše milodary úprimné Pán Boh zaplať.

Prihlášku na birmovku si môžu po sv. omši v zákristii vyzdvihnúť všetci, ktorí túto sviatosť ešte neprijali a sú žiakmi aspoň 7. ročníka ZŠ (+ starší). Vyplnené prihlášky treba odovzdať do Nedele Božieho milosrdenstva.

Budem zapisovať úmysly sv. omší na marec.
Dnes po sv. omšiach životné jubileá a 1. výročie úmrtia a od pondelka ostatné úmysly.

Kto by ste mali úmysly sv. omší, ktoré nemusia byť odslúžené v Leopoldove, tak mi ich môžete odovzdať aj s milodarom v obálke a odovzdám ich ďalším kňazom, ktorí tieto úmysly odslúžia.

Pravidelná prvopiatková zbierka trvanlivých potravín pre ľudí v núdzi bude v našej farnosti od pondelka do nedele. Prispieť môžete darovaním rôznych trvanlivých potravín.

V tomto týždni máme 1. piatok v mesiaci, je to príležitosť na našu osobnú duchovnú obnovu a zmierenie sa s Bohom, druhými ľuďmi i sebou samými. Možnosť ku sv. spovedi bude v pondelok, utorok, stredu od 16:00, vo štvrtok počas/po rannej sv. omši. V piatok by som mal odovzdávať farnosť Šulekovo novému farárovi a neviem, ako to budeme časovo stíhať.
V pondelok a vo štvrtok príde (podľa možnosti) spovedať aj vdp. Ján Bašo.
Chorých budem spovedať v piatok od 08:30.

V sobotu po rannej sv. omši bude výmena kartičiek ružencových tajomstiev. Pozývame členov živého, svätého a večného ruženca a všetkých ctiteľov Panny Márie.

Deň farnosti: Srdečne pozývame na deň farnosti v nedeľu 03.03., začneme o 15:00 modlitbou krížovej cesty v kostole. Po nej o 16:00 pozývame na predstavenie pôstnej aktivity našej farnosti, Biblického tria. Začneme prednáškou a bude priestor aj na praktické ukážky.
Taktiež pozývame na spoločné stretnutie, kde môžeme ako farnosť spolu tráviť čas pri rozhovoroch, dobrom jedle či káve.
Ak aj vy prinesiete nejaký dobrý koláčik, budeme veľmi radi. Farský deň zakončíme modlitbou chvál.

Chvály: Hľa, ja robím čosi nové, teraz to klíči, nebadáte? Áno, urobím cestu na púšti a rieky na pustatine. (Iz 43,19)

Srdečne vás pozývame na modlitbu chvál, ktorou nás bude sprevádzať Dominika Gurbaľová. Tešíme sa na Vás i na #noveveci, ktoré má pre nás Pán Boh pripravené tentokrát :)

Počas pôstneho obdobia sa budeme spoločne modliť pobožnosť krížovej cesty v piatok pred svätou omšou od 17:15 a v nedeľu od 15:00. Kto by sa chcel predmodlievať pobožnosť krížovej cesty, môže sa zapísať v zákristii (jednotlivci i spoločenstvá).

Odpustky v pôstnom období:

1. Kto koná pobožnosť krížovej cesty pred riadne ustanovenými zastaveniami, môže získať za obvyklých podmienok úplné odpustky. Vyžaduje sa, aby sa pohyboval od jedného zastavenia k druhému a rozjímal o umučení Pána Ježiša. Ak sa koná pobožnosť verejne, stačí, ak sa pohybuje ten, čo vedie pobožnosť.
    Tí, čo sa pre vážnu prekážku nemôžu zúčastniť na krížovej ceste, môžu získať tie isté úplné odpustky a to čítaním a rozjímaním o umučení a smrti nášho Pána Ježiša aspoň nejaký čas, napríklad štvrť hodiny (Enchiridion indulgentiarum, 13,5)
  2. Veriaci, ktorý sa v piatok v pôstnom období pomodlí po prijímaní pred obrazom Ježiša Krista ukrižovaného modlitbu Dobrý a preláskavý Ježišu, môže získať za obvyklých podmienok úplné odpustky (Enchiridion indulgentiarum, 8)