Poriadok bohoslužieb od 19. februára 2024 do 25. februára 2024

2. Pôstna Nedeľa

+ rodičia Gonoví, Koleníkoví a + deti

Za farníkov (streamovaná)

Zbierka pre potreby farnosti minulú nedeľu vyniesla 1158,05€.
Za vaše milodary úprimné Pán Boh zaplať.

Dnes bude jarná zbierka na Charitu.

Prihlášku na birmovku si môžu vyzdvihnúť všetci, ktorí túto sviatosť ešte neprijali a sú žiakmi aspoň 7. ročníka ZŠ (+ starší). Vyplnené prihlášky treba odovzdať do Nedele Božieho milosrdenstva.

Prednáška s diskusiou na tému "Dá sa hovoriť o viere cez čísla?" bude v stredu 21.2.2024 od 18.45 hod. v pastoračnej miestnosti na fare. Prednášku bude mať doc. Jozef Žuffa, PhD., ktorý je pastorálnym teológom, pôsobiacim na  Teologickej fakulte Trnavskej univerzity a bude sa venovať náboženským prejavom na Slovensku a ich porovnaniu s inými krajinami.

Počas pôstneho obdobia sa budeme spoločne modliť pobožnosť krížovej cesty v piatok pred svätou omšou od 17:15 a v nedeľu od 15:00. Kto by sa chcel predmodlievať pobožnosť krížovej cesty, môže sa zapísať v zákristii (jednotlivci i spoločenstvá).

Odpustky v pôstnom období:

1. Kto koná pobožnosť krížovej cesty pred riadne ustanovenými zastaveniami, môže získať za obvyklých podmienok úplné odpustky. Vyžaduje sa, aby sa pohyboval od jedného zastavenia k druhému a rozjímal o umučení Pána Ježiša. Ak sa koná pobožnosť verejne, stačí, ak sa pohybuje ten, čo vedie pobožnosť.
    Tí, čo sa pre vážnu prekážku nemôžu zúčastniť na krížovej ceste, môžu získať tie isté úplné odpustky a to čítaním a rozjímaním o umučení a smrti nášho Pána Ježiša aspoň nejaký čas, napríklad štvrť hodiny (Enchiridion indulgentiarum, 13,5)
  2. Veriaci, ktorý sa v piatok v pôstnom období pomodlí po prijímaní pred obrazom Ježiša Krista ukrižovaného modlitbu Dobrý a preláskavý Ježišu, môže získať za obvyklých podmienok úplné odpustky (Enchiridion indulgentiarum, 8)

Ponúkame vám na pôstne obdobie Biblické trio – Ježišovo umučenie v Markovom evanjeliu.
Texty si môžete zobrať na poličke pri východe z kostola.

Chcel by som poprosiť zvlášť ženy (ale aj mužov), ktorí by boli ochotní upratovať kostol, aby sa prihlásili u p. Kalickej. Je to asi 3 krát do roka.