Poriadok bohoslužieb od 12. februára 2024 do 18. februára 2024

1. Pôstna Nedeľa

+ Anna a Jozef a ostatní + z rodiny

Za farníkov (streamovaná)

Dnes bude zbierka pre potreby farnosti.

V stredu začíname pôstne obdobie. V tento deň je predpísaný prísny pôst a zdržovanie sa mäsitého pokrmu.
Zdržovanie sa mäsitých pokrmov zaväzuje všetkých od dovŕšených 14. rokov, pôst sú povinní zachovať tí, ktorí dovŕšili 18. rok života do začatého 60. roku.

Na budúcu nedeľu bude jarná zbierka na Charitu.

Počas pôstneho obdobia sa budeme spoločne modliť pobožnosť krížovej cesty v piatok pred svätou omšou od 17:15 a v nedeľu od 15:00. Kto by sa chcel predmodlievať pobožnosť krížovej cesty, môže sa zapísať v zákristii (jednotlivci i spoločenstvá).

Odpustky v pôstnom období:

1. Kto koná pobožnosť krížovej cesty pred riadne ustanovenými zastaveniami, môže získať za obvyklých podmienok úplné odpustky. Vyžaduje sa, aby sa pohyboval od jedného zastavenia k druhému a rozjímal o umučení Pána Ježiša. Ak sa koná pobožnosť verejne, stačí, ak sa pohybuje ten, čo vedie pobožnosť.
    Tí, čo sa pre vážnu prekážku nemôžu zúčastniť na krížovej ceste, môžu získať tie isté úplné odpustky a to čítaním a rozjímaním o umučení a smrti nášho Pána Ježiša aspoň nejaký čas, napríklad štvrť hodiny (Enchiridion indulgentiarum, 13,5)
  2. Veriaci, ktorý sa v piatok v pôstnom období pomodlí po prijímaní pred obrazom Ježiša Krista ukrižovaného modlitbu Dobrý a preláskavý Ježišu, môže získať za obvyklých podmienok úplné odpustky (Enchiridion indulgentiarum, 8)

Ponúkame vám na pôstne obdobie Biblické trio – Ježišovo umučenie v Markovom evanjeliu.
Texty si môžete zobrať na poličke pri východe z kostola.

Chcel by som poprosiť zvlášť ženy (ale aj mužov), ktorí by boli ochotní upratovať kostol, aby sa prihlásili u p. Kalickej. Je to asi 3 krát do roka.