Poriadok bohoslužieb od 29. januára 2024 do 04. februára 2024

+ manžel Karol, rodičia z oboch strán a rodina Svetlíková

+ Jarmila a rodičia z oboch strán

Sv. Jána Bosca, kňaza, spomienka

Za tých, čo majú vo februári narodeniny alebo meniny

Obetovanie Pána, sviatok

+ členovia ružencového bratstva

Modlitba posvätného ruženca a po nej sv. omša Za ružencové bratstvo

Sobáš Patrik Zlámala – Zuzana Hanzelová

Na úmysel Ordinára

Na poďakovanie za 90 rokov života s prosbou o ďalšiu Božiu pomoc  (streamovaná)

Zbierka na Katolícke školstvo Trnavskej arcidiecézy minulú nedeľu vyniesla 450€.

Za vaše milodary úprimné Pán Boh zaplať.

Budem zapisovať úmysly sv. omší na február. Dnes po sv. omšiach životné jubileá a 1. výročie úmrtia a od pondelka ostatné úmysly.
Kto by ste mali úmysly sv. omší, ktoré nemusia byť odslúžené v Leopoldove, tak mi ich môžete odovzdať aj s milodarom v obálke a odovzdám ich ďalším kňazom, ktorí tieto úmysly odslúžia.

Pravidelná prvopiatková zbierka trvanlivých potravín pre ľudí v núdzi bude v našej farnosti od pondelka do nedele. Prispieť môžete darovaním rôznych trvanlivých potravín.

V tomto týždni máme 1. piatok v mesiaci, je to príležitosť na našu osobnú duchovnú obnovu a zmierenie sa s Bohom, druhými ľuďmi i sebou samými. Možnosť ku sv. spovedi bude v pondelok, utorok, stredu a piatok (podľa možnosti) od 16:00, a vo štvrtok počas/po rannej sv. omši.
V pondelok a štvrtok príde podľa možnosti spovedať aj vdp. Ján Bašo.
Chorých budem spovedať v piatok po rannej sv. omši.

V piatok na sviatok Obetovania Pána požehnáme sviece (hromničky). V prípade priaznivého počasia bude požehnávanie sviec vonku pri zákristii odkiaľ sa zapálené budú niesť do kostola.
Kto chcete mať požehnané sviece, treba si ich priniesť alebo si môžete (za milodar) zobrať z tých, čo sme nakúpili pre farnosť.
Prosím vás, aby ste nebrali sviece iným ľuďom, ktorí si ich priniesli na požehnanie.

V sobotu na ľubovoľnú spomienku sv. Blažeja bude na záver svätej omše svätoblažejské požehnanie.

V soboru o 07:30 bude modlitba posvätného ruženca a po sv. omši výmena kartičiek ružencových tajomstiev. Pozývame členov živého, svätého a večného ruženca a všetkých ctiteľov Panny Márie.

Srdečne pozývame na deň farnosti v nedeľu 4.2. o 15:00 v pastoračnom centre na fare.
Spoločný čas budeme tráviť pri hraní spoločenských hier. Viac informácií nájdete na plagáte na výveske.
Blažená duša toho, kto sa bojí Pána! Na koho iného má upierať svoj zrak, kto je jej posilou? {Sir 34,17-18}
Priatelia, pozývame Vás prísť upriamiť svoj zrak a naplno darovať svoju pozornosť Bohu počas našej spoločnej modlitby chvál. Tešíme sa na Vás.

Chcel by som poprosiť zvlášť ženy (ale aj mužov), ktorí by boli ochotní upratovať kostol, aby sa prihlásili u p. Kalickej. Je to asi 3 krát do roka.