Poriadok bohoslužieb od 27. novembra 2023 do 03. decembra 2023

+ manžel, rodičia z oboch strán a ostatní + z rodiny

Na poďakovanie z príležitosti narodenín

+ manžel Štefan, brat Michal a starí rodičia z oboch strán

Sv. Ondreja, apoštola, sviatok

+ Mária Slováková a manžel Jozef

Za tých, čo majú v decembri narodeniny alebo meniny

Modlitba posvätného ruženca

a po nej sv. omša Za ružencové bratstvo

+ Ján a Angela Cepkoví a ostatní + z rodiny

1. Adventná Nedeľa

+ členovia ružencového bratstva

Za farníkov (streamovaná)

Zbierka pre potreby farnosti vyniesla 957,65€. Za vyše milodary úprimné Pán Boh zaplať.

Dnes sa vo všetkých farských kostoloch pred vyloženou sviatosťou Oltárnou koná obnova zasvätenia ľudského pokolenia Najsvätejšiemu Srdcu Ježišovmu. Kto sa zúčastní na verejnom recitovaní modlitby „Ježišu, Vykupiteľ ľudského pokolenia“, určenej na slávnosť Nášho Pána Ježiša Krista, Kráľa neba i zeme, môže za obvyklých podmienok získať úplné odpustky.

Budúca nedeľa je 1. adventnou nedeľou. Začíname ňou nový liturgický rok.

Na budúcu nedeľu pri svätých omšiach požehnáme adventné vence.

Na budúcu nedeľu bude jesenná zbierka na Charitu.

V nedeľu 3.12. pozývame všetkých na deň farnosti do pastoračného centra na fare. Začneme o 15:00 a budeme spoločne piecť a zdobiť medovníčky, ktoré budú neskôr zdobiť vianočný stromček v kostole. Viac info na plagáte na výveske.

Na budúcu nedeľu bude od 18:00 modlitba chvál.

Budem zapisovať úmysly sv. omší na december. Dnes po sv. omšiach životné jubileá a 1. výročie úmrtia a od pondelka ostatné úmysly.

Kto by ste mali úmysly sv. omší, ktoré nemusia byť odslúžené v Leopoldove, tak mi ich môžete odovzdať aj s milodarom v obálke a odovzdám ich ďalším kňazom, ktorí tieto úmysly odslúžia.

Pravidelná prvopiatková zbierka trvanlivých potravín pre ľudí v núdzi bude v našej farnosti od pondelka do nedele. Prispieť môžete darovaním rôznych trvanlivých potravín.

V tomto týždni máme 1. piatok v mesiaci, je to príležitosť na našu osobnú duchovnú obnovu a zmierenie sa s Bohom, druhými ľuďmi i sebou samými. Možnosť ku sv. spovedi bude v pondelok (podľa možnosti) a piatok od 16:00, v stredu po rannej sv. omši a vo štvrtok počas/po rannej sv. omši.
V pondelok a štvrtok príde podľa možnosti spovedať aj vdp. Ján Bašo.
Chorých budem spovedať v piatok od 08:30.

V soboru o 07:30 bude modlitba posvätného ruženca a po sv. omši výmena kartičiek ružencových tajomstiev. Pozývame členov živého, svätého a večného ruženca a všetkých ctiteľov Panny Márie.

Chorých, ktorí by chceli prijať pred Vianocami sviatosť zmierenia a Eucharistiu, nahláste v zákristii alebo na fare. Týchto budem chodiť spovedať v pondelok 11.12.2023.